30 Cze 22, 00:17 am » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Re: Pytania co jak i gdzie  (Przeczytany 33168 razy)

jerom

• B.Doświadczony Skórorób
  • Attack: 93
    Defense: 98
    Attack Member
Re: Pytania co jak i gdzie
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 23, 2016, 19:03:38 19:03 »
Tak, Durkopp Adler szary jest ok. Jakość najbardziej spadła przy maszynach białych. Zdarza się że sprzedawcy zajmujący się maszynami przemalowują je, wprowadzając w błąd potencjalnych klientów. Wiele osób nie zorientowanych zostaje po prostu oszukanych.
Maszyna pokazana w linku jest ok, można się tego typu maszynami zainteresować. Dwa ostatnie zdjęcia pokazują jednak białą maszynę Adlera. Prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi. Być może jakaś seria taka wyszła o której nie wiem.
Pfaff 335 (kolor piaskowo zielony) jest maszyną o małym chwytaczu. Ścieg ok 5mm, igły maksymalnie 130-140. Szyje nitką 20 z góry, ale żeby szył z bębenka 20 należy trochę przy nim pozmieniać. Jest to też typowo maszyna kaletnicza. Ważne aby miała ryglowanie (cofanie poprzez podniesienie wajchy w górę :).
Pfaff jest trochę delikatniejszą maszyną jeśli chodzi o grubość szycia od Adlera 169 i 269.
Adler 269 będzie chyba łatwiejszy w zakupie i szybciej uda się go znaleźć w dobrym stanie.

Pozdrawiam

dollorees

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Odp: Re: Pytania co jak i gdzie
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 08, 2016, 16:04:16 16:04 »
Witam,
Dziękuję.
Jestem w trakcie poszukiwań. Niestety nie znalazłam jeszcze odpowiednich egzemplarzy. Zaoferowano mi maszynę Singer 211 A566AA. Jak Pan sądzi, czy to też jest dobra opcja? Maszyna jest biała.

Z góry dziękuję

jerom

• B.Doświadczony Skórorób
    Defense: 98
    Attack Member
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 08, 2016, 21:49:11 21:49 »
Niestety ale nie znam tej maszyny i nie powiem Pani czy warto czy nie się nią zainteresować. Proszę być cierpliwym w poszukiwaniach bo czasami przez dłuższy czas może być sucho a później kilka ciekawych maszyn się pojawi.

dollorees

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 29, 2016, 10:44:18 10:44 »
Witam,
Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba do pomocy.
Udało mi się zakupić maszyny do szycia adler 167 i 269 (dziękuję za pomoc w wyborze). Niestety podczas szycia średniej grubości 2 warstw materiałów (eko skór) po ich rozłożeniu widoczne są zarówno otwory po igle jak i sama nić. Materiał jest dość mocno naciągnięty tak jak obija się meble i wygląda to dość nieestetycznie. Szew jest odpowiednio ustawiony i wygląda dobrze z obu stron - naprężenie nici powinno więc być w porządku. Próbowałam i krótsze i dłuższe ściegi, cieńsze i grubsze nici i nadal to samo. Czy macie jakieś porady? Będę bardzo wdzięczna.

antikviteter

• Gość
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 29, 2016, 11:02:29 11:02 »
Próbowałaś jednak zmienić to naprężenie nici ? jeśli nie to myślę, że powinnaś, bo brzmi to jak problem ze zbyt luźnym ściegiem. Jeśli nie pomoże to sprawdź grubość samej igły, skoro zostają Ci zbyt widoczne otwory. Magia ustawiania maszyn :/ pocieszające jest to, że jak już zacznie, to będzie szyć bez problemów ;)

dollorees

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 16, 2016, 14:39:47 14:39 »
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Tak próbuje i większe i mniejsze ale żeby scieg był odpowiedni z obu stron za dużo nie mam co zmieniać przy górnej nitce. Nie chce nagrzebac za dużo przy napręzeniu dolnej nici. Nie wiem czy powinno być mocniejsze to naprezenie bo nitka ciężko wychodzi z bębenka wtedy. A może tak ma być? Zna Pan jakąś metodę na ustawienie napręzenia albo jakieś instrukcje?

antikviteter

• Gość
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 16, 2016, 17:17:37 17:17 »
Niestety nie mam instrukcji, używałam swego czasu maszyny codziennie, teraz nawet jej nie mam. Doradzałam z pamięci, bo czasem (prawie zawsze) w starych maszynach szwankują takie głupoty, że ciężko uwierzyć  ;) Może ktoś mądrzejszy i osadzony w temacie przyjdzie tu, wypowie się i pomoże.

ps. nie Pan, Anka jestem ;)

dollorees

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 17, 2016, 22:31:26 22:31 »
Mimo wszystko dziękuję Pani :) za dobre chęci.
Mam nadzieję, że w końcu znajdzie się rozwiązanie i dobra rada.
Pozdrowienia

SZOPEN1988

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 22, 2016, 19:12:34 19:12 »
Witam,  powoli docierają narzędzia  teraz nadszedł czas na pierwsze projekty i już rodzi się pytanie.  Czy macie może jakieś projekty portfeli w pdf?  I czy ktoś by się podzielił.  szukałem na necie i są tylko płatne :-(

antikviteter

• Gość
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 22, 2016, 20:20:26 20:20 »
źle szukałeś Fryderyku  8)

ale nie będę na Ciebie krzyczeć  ::)

pierwsze z brzegu - do wyboru, do koloru, z tutorialem i resztą inwentarza

http://makesupply-leather.com/templates/free-leather-templates/

jakiś taki ;)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8f/92/b0/8f92b0bc18ce3e59132e17ec74037e45.jpg

tu może nie pdf, ale jest zwymiarowany, więc dasz radę

EDIT:

ten film TYLKO jako wzór portfela, bo wykonanie mogłoby być dużo lepsze ;) więc polecam wyłącznie początek ;)

szukaj lepiej, bo jest tego trochę, niemniej z całego serca zachęcam Cię do tego, żebyś wyjął swój dowód osobisty, odrysował go na kartce ołówkiem, dodał z każdej strony marginesy i zbudował sam coś prostego. Nie uciekniesz od tworzenia własnych projektów, a to daje ogromną wolność. Lepiej się tego uczyć od początku, a wbrew pozorom, siedzenie z kartką i robienie "makiet 3D" daje dużo radości ;)

portfel na pierwszy ogień, to ciężki temat (pewnie to wiesz), ale skoro czujesz, ze to ma być portfel, to idź w to ;) byle prosty, żeby poćwiczyć i przetestować narzędzia

jeśli będziesz chciał o coś konkretnego zapytać, albo wiesz jaki ma być ten portfel i naprawdę niczego nigdzie nie znajdziesz, napisz do mnie na PW postaram się pomóc ze zrobieniem projektu, ale na pdfy nie mam czasu, ajm sorry  :-[
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 20:30:44 20:30 wysłana przez antikviteter »

smurv

• Czeladnik
    Defense: 95
    Attack Member
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 23, 2016, 11:30:15 11:30 »
Zrób pasek na początek, najlepiej całą rodzinę obdaruj, a później bierz się za najtrudniejsze rzeczy :). Jeśli rzeczywiście ilość postów świadczy o twoim doświadczeniu.

SZOPEN1988

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 23, 2016, 19:07:13 19:07 »
Czekam  na pierwsze  kawałki skór i coś napewno  uda się zaprojektować.  Jeśli chodzi o doświadczenie w szycia to parę prostych pochw na noże udało się zrobić. Ale wszystkie były ze skóry odzyskane z innego produktu.  Teraz chce szyc z porządnej skóry :-)

antikviteter

• Gość
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 23, 2016, 21:36:45 21:36 »
no to szyj ! najlepiej uczyć się na błędach, a w tej materii, niestety na swoich uczy się człowiek najszybciej ;) w razie czego pisz, i jak skończysz daj znać jak poszło

Corvus corax

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 26, 2016, 19:45:06 19:45 »
Witam,

jeżeli to nieodpowiednie miejsce to przepraszam, mam dwa pytania, gdzie najlepiej kupić gotowe paski o szerokości 1,5 cm?

I metalowy łańcuszek na metry?

gwałciwoj

• Skórorób
    Defense: 92
    Attack Member
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 23, 2016, 13:01:51 13:01 »
Witam,

jeżeli to nieodpowiednie miejsce to przepraszam, mam dwa pytania, gdzie najlepiej kupić gotowe paski o szerokości 1,5 cm?

I metalowy łańcuszek na metry?

Łańcuszki masz choćby tutaj: https://www.pielegnacjaobuwia.pl/pl/p/Lancuszek-5mm-Srebrny/2081

A co do pasków pisz jakie dokładnie (długość, grubość, kolor itp) albo do czego Ci potrzebne i na pewno ktoś z forum Ci wytnie i sprzeda (na przykład ja :D)