21 Sty 22, 15:27 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Jak robić zdjęcia swoich skórek  (Przeczytany 16929 razy)

Hobbit

• B.Doświadczony Skórorób
  • Attack: 63
    Defense: 69
    Attack Member
Re: Jak robić zdjęcia swoich skórek
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2011, 15:49:32 15:49 »
Pomocyyy
Poczytałem od deski do deski Wasz zacny poradnik i wczoraj zacząłem próbować (tymbardziej ze szef zasugerował zebym sie nauczył ;)) i wczoraj pierwszą "poważniejsze" starcie mialem z paskiem do gitary (ale jakos nei jestem zadowolony )
Dzisiaj męczyłem sie z naramiennikami "orkowymi" jedno z wielu wyszło tak:

Uploaded with ImageShack.us

w zasadzie to sam nei wiem jak to powinno wygladac, na pewno przeszkadza mi efekt "swiecących jajec" ;) możecie cos doradzic? Do dyspozycji mam Canona Powershot`a SX 1 IS ze statywem, do tego dwie parasolki z oswietleniem. Radźcie drodzy Panowie :)

van_kic

• Attack: 98
    Defense: 98
    Attack Member
    • van_kicowa galeria przeróżności
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2011, 19:01:34 19:01 »
1) Poeksperymentuj z kątami padania światła.
2) Poeksperymentuj z odległością od światła
3) Nie wiem jak to jest w półlustrzankach - jeśli masz możliwość instalacji na obiektyw (jest gwint) to dokup sobie filtr polaryzacyjny - to jest tak naprawdę chyba najłatwiejszy i najlepszy sposób uniknięcia święcących jajec :) - koszt zależy od rozmiaru szkła ale około 150-200 zł to już coś porządnego jakąś Hoye albo Marumi kupi jeśli dobrze pamiętam.
4) Jakie masz lampy do tych parasolek??
5) Jest jeszcze jeden sposób - trzeba zwiększyć źródło światła - nie mam tu na myśli dokupienia 10 razy mocniejszej lampy, ale zwiększenie powierzchni świecącej. Możesz na drodze lamp -parasolka - obiekt dołożyć stojak z białym prześcieradłem.
Będzie  wtedy lampka - parasolka- prześcieradło - obiekt (w sumie od tej opcji bym zaczął). No i przy takiej opcji musisz pamiętać, że każda przeszkoda na drodze światła nawet jak je przepuszcza to tylko część (pomijając szkło - czy tam obiekt idealnie przezroczysty czy jak tam fizycy gadają). W związku z tym aby uzyskać tak samo naświetlone co do jasności zdjęcie trzeba
   a) dać więcej mocy na lampie (jak to flash i się jeszcze da,a lbo jak jest jakaś regulacja na zwyklej lampie)
   b) zwiększyć jedno z: czas naświetlania, ISO
   c) otworzyć przysłoną (tu liczba przysłony się zmniejsza np z 4 do 2.8, ale jest to jednoznaczne z powiększeniem otworu przysłony)

Hobbit

• Attack: 63
    Defense: 69
    Attack Member
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2011, 22:08:28 22:08 »
Wielki dzięki za wyczerpującą odpowiedz! :) Pogadam z "big Boss`em" o zakupie owego filtra ;)
Co do lamp to są takie o symbolach "F&V  5500  85W" :)
pozdro szejset! ;)

Krauch

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 96
    Defense: 96
    Attack Member
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:17:43 21:17 »
Poradnik nie nowy, a wciąż świetna sprawa dla laika. Van Kic zasłużył na Wielkie Włochate Buzi 8{*≈

passjonat

• Skórorób
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Odp: Jak robić zdjęcia swoich skórek
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2016, 12:01:53 12:01 »

" Pod żadnym ale to żadnym pozorem nie montujemy flasha na aparacie "

Moim zdaniem można montować bezpośrednio na aparacie jednak   należy zmienić kierunek lampy .
Zamiast bezpośrednio na fotografowany obiekt ustawiamy ja na ścianę lub sufit, w tedy światło się ładnie rozprasza ( pod warunkiem że mamy białe ściany :)   )  .

Sam tak często robię z braku  stałego miejsca na zdjęcia lub czasu żeby poustawiać lampy statywy etc .

Jednak najfajniejsze jak dla mnie jest światło naturalne i jeżeli tylko mamy czas warto eksperymentować z plenerowymi inscenizacjami :)

Pawlik16

• Terminator
  • **
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Odp: Jak robić zdjęcia swoich skórek
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2021, 13:45:59 13:45 »
korzystacie z namiotów bezcieniowych do zdjęć skóry? zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem czy jest sens
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2021, 11:12:52 11:12 wysłana przez Pawlik16 »