21 Sty 22, 16:15 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Umieszczanie Zdjęć na Forum  (Przeczytany 7148 razy)

ostrowski.kamill

• Skórorób
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
    • ostrovski.pl
Umieszczanie Zdjęć na Forum
« dnia: Marzec 07, 2016, 23:02:30 23:02 »
Witam wszystkich
Dzięki naszemu administratorowi i faktu, że ma wykupiony hosting na forum i galerię o pojemności prawdopodobnie 30Gb (czyli sporo, powiedzmy ze 25gb pomieści 8500zdjęć o wadze 3mb każde, gdzie 3mb na zdjęcie to jest górna granica jakości zdjęcia).

Testując galerie z Inth było trochę niejasności, problemów z wgrywaniem z telefonu (co i teraz jest łatwiejsze niż na innych hostingach).
Podstawowe funkcje:
-Upload / Download w pełnej prędkości, bez ograniczeń
-Przechowywanie zdjęć w chmurze bez limitów czasowych
-Zwiększone ograniczenia wagi jednego pliku, a kilku na raz ( co jest możliwe również ) do 32mb
-Po zarejestrowaniu dostajemy swój własny katalog, w którym możemy tworzyć inne podkatalogi
-Możliwość udostępniania zdjęć w kilku wielkościach
-Pełna kontrola nad edycją zdjęć - nikt nikomu nie będzie zawadzał w jego własnej galerii
-Galerie odgórnie są udostępnione - ułatwienie, gdy chcemy pokazać jedną z nich naszym klientom wystarczy podać mu link

Wersja na skróty:
1. Rejestrujemy się w galerii
2. Dodajemy zdjęcia, tworzymy album
3. Pobieramy link do zdjęcia (ppm i kopiuj adres obrazka)
4. Wklejamy na forum pomiędzy znacznikami IMG

Poniżej wersja bogatsza:

Gdzie szukać galerii? Pod adresem http://leatherworker.pl/galeria/ lub na ostatniej pozycji w TopMenu naszego forum:

Aby rozpocząć korzystanie z galerii, należy zarejestrować się, podając jako nick/login najlepiej ten z forum, dla szybszego odnajdywania użytkowników. Link do formularza rejestracji mieści się w zakładce uprawnienia, gdzie znajduje się również pole do logowania.
Należy wypełnić wszystkie pola poprawnie, podkreślam, podaj swój login, taki jak masz na forum.
Po założeniu konta i zalogowaniu przejdź do folderu ZDJĘCIA FORUMOWE, w tym miejscu stworzy się Twój wlasny album, a powstanie on wtedy gdy wgrasz do niego przynajmniej 1 zdjęcie. Z górnego menu rozwijanego wybierz Wgrywanie zdjęć.
Wskazywanie miejsca do wgrania zdjęcia, do głównego naszego albumu lub możemy utworzyć podkatalog na potrzeby np. nowego tematu, galerii z portfelami czy innej z paskami.
Jeśli od razu chcesz przejść do zakładania podfolderów będzie to niemożliwe ( takie dupne ograniczenia systemu - wgraj choc jedno zdjęcie do swojego folderu i dopiero od tego momentu możesz zacząć zakładać podfoldery.
Zdjęcia można dodawać na dwa sposoby, pierwszy bardziej pierwotny bez wtyczki flash (dodawanie zdjęć pojedyńczo) lub możemy przełączyć się na bardziej nowoczesny tryb i wybierać kilka zdjęć jednocześnie.  Po zakończeniu dodawania zdjęć, na dole znajduje się przycisk rozypoczynający wgrywanie
Po zakończeniu wgrywania zdjęć zobaczymy taki oto komunikat, każdy będzie miał swoją własną ścieżkę do katalogu:
Edycja zdjęć (zmiana nazwy, usunięcie…) znajduje się (po przejściu do wybranego zdjęcia oczywiście) w lewym górnym rogu pod ikonką [/size
Którą należy kliknąć by otworzyć menu edycji:
Tworzenie Nowego Albumu to krok, który dostępny jest podczas dodawania nowych zdjęć, czyli wybieramy nowe zdjęcia do wgrania i wtedy tworzymy nowy album. Blokada przed stworzeniem pustego albumu.
Nie możemy przenosić zdjęć z albumu do albumu, aby to jednak zrobić należy pobrać zdjęcie na komputer z jednego albumu i wgrać do innego (chyba że mamy już to zdjęcie na komputerze, nie musimy pobierać) a z poprzedniego usuwamy.
Nie możemy usuwać albumów - w razie problemów z pustymi albumami, stworzonymi przypadkiem, które zaśmiecają nam listę wyborów napisz do admina (Inth) prośbę o usunięcie podając pełne ścieżki do albumów.

Najprzyjemniejsze, link do gotowego obrazka, który możemy wgrać na forum.
W zależności od wielkości zdjęcia jakie chcemy wgrać mamy do wyboru kilka wielkości, możemy je znaleźć po przejściu do danego zdjęcia (polecam nie wychodzić ponad rozmiar L, na potrzeby forum ta wielkość wystarczy, gdy jednak chcesz by zdjęcia były maksymalnych rozmiarów zrób to w sposób następujący: Komendą (bez gwiazdki) [u*rl=link do dużego zdjęcia][img*]http://[/img]link do normalnego zdjęcia[/url] - spowoduje to przejście do dużego zdjęcia po kliknięciu.

Aby uzyskać link do zdjęcia należy w otwartym zdjęciu,  z wybraną wielkością wcisność prawym przyciskiem myszy na obraz i wybrać "kopiuj adres obrazka" (jest to bezpośredni adres który należy wkleić pomiędzy znacznikami [img*]http://tutaj[/img] ) a sam znacznik img dla obrazka czy url dla linków podczas tworzenia nowego tematu jest dostępny w szybkim wyborze

To by było chyba już wszystko w tym temacie. Co do aplikacji mobilnej:
1. Wchodzimy na leatherworker.pl/galeria
2. Z menu rozwijanego wybieramy uprawnienia i logujemy się, lub zakładamy konto
3. Następnie z menu rozwijanego wybieramy Menu>Wgrywanie zdjęć. Wskazujemy do którego albumy należy wgrać zdjęcia i idziemy dalej. (gdyby były problemy, wyłącz tryb flash)
4. Zaakceptuj przyciskiem przesyłanie zdjęć. Reszta analogicznie jak w wersji komputerowej.

DOPUKI SAM NIE ZECHCESZ SKASOWAĆ ZDJĘĆ, BĘDĄ TRWAĆ NA TYM FORUM I DZIELNIE SŁUŻYĆ WSZYSTKIM.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 23:52:09 23:52 wysłana przez Inth »
Człowiek leniwy znajdzie najprostszy i najszybszy sposób na wykonanie pracy, znam siebie i wiem, że to działa ;]
https://www.facebook.com/ostrovskiatelier

TaLLL

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 95
    Defense: 91
    Attack Member
Odp: Umieszczanie Zdjęć na Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2016, 21:01:57 21:01 »
Witam.

Zarejestrowałem się w galerii, wszedłem w katalog "Zdjęcia forumowe", ale moje rozwijane Menu nie ma opcji "wgrywanie zdjęć", jak w pokazanym przykładzie.

Pozdrawiam

Inth

• Administrator
  • Czeladnik
  • Attack: 117
    Defense: 108
    Attack Member
    • Nowe wzory stempli
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2016, 22:51:13 22:51 »
a zalogowałeś się ?
“It is good to have an end to journey toward, but it is the journey that matters in the end.”

FB - Nowe wzory stempli i stemple na zamówienie

Flint

• Skórorób
    Attack Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2016, 12:43:05 12:43 »
Potwierdzam. Rzeczywiście brakuje opcji "wgrywanie zdjęć", nawet po zalogowaniu.

TaLLL

• Doświadczony Skórorób
    Attack Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2016, 15:00:30 15:00 »

Inth

• Administrator
  • Czeladnik
    Attack Member
    • Nowe wzory stempli
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2016, 21:26:33 21:26 »
porobilem wam manualnie foldery i nadalem prawa sprobujcie teraz
“It is good to have an end to journey toward, but it is the journey that matters in the end.”

Yakiba

• Terminator
  • **
    Attack Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2016, 21:51:44 21:51 »
Tak. Też się zarejestrowałem i też nie mam  "wgrywanie zdjęć"

TaLLL

• Doświadczony Skórorób
    Attack Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2016, 23:27:26 23:27 »
Folderu żadnego nie było widać, ale za to pojawiła się ta opcja "wgrywanie zdjęć". Wgrałem i są ;-)
Co do wstawiania na forum to powoli będę opracowywał.

Pozdrawiam

Inth

• Administrator
  • Czeladnik
    Attack Member
    • Nowe wzory stempli
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2016, 23:45:15 23:45 »
Hej

no wiec coś nie mogłem dojść do ładu przez chwile z tym systemem zarządzającym prawami dostępu
ale już wszystko jest cacy :)

wtyczka miała tworzyć każdemu użytkownikowi nowy folder z jego nikiem w folderze Zdjęcia Forumowe
ale że jakoś odebrałem tej wtyczce prawa do folderu w którym miała je tworzyć to ich nie tworzyła przez co uzytkownicy nie mieli opcji wgrywania zdjęć i takie tam : )

teraz wszystko jest ok:
- czyli po zalogowaniu wtyczka utworzy Ci folder z twoim nikiem
- przy wgrywaniu zdjęcia pamiętaj żeby wybrać swój folder, jak nie wybierzesz to podgrasz swoje zdjęcia komuś innemu wiec nie ma tragedii bo potem sie je przeniesie :)

- > teraz tak wszyscy nowi użytkownicy którzy sie zarejestrują po prostu korzystają z poradnika
- > wszyscy którzy sie już zalogowali wcześniej a którym utworzyłem foldery manualnie zapewne zobaczą swoje foldery podwójnie, zajmę sie tym jak sie tak stanie przenosząc wasze zdjęcia do tego folderu utworzonego przez system i skasuje folder który utworzyłem manualnie i wszystko będzie cacy :)

Od teraz wszystko powinno działać tak jak powinno, w razie jakby co proszę o PMa
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 23:46:54 23:46 wysłana przez Inth »

ostrowski.kamill

• Skórorób
    Attack Member
    • ostrovski.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2016, 23:58:44 23:58 »
Puki w danym albumie zdjęć nie ma, nie widać go, pozostaje ukryty w czeluściach folderolandu na dziewicze zdjęcie które nań ląd zejdzie i czar schowania go wymarze z galerii.
Człowiek leniwy znajdzie najprostszy i najszybszy sposób na wykonanie pracy, znam siebie i wiem, że to działa ;]
https://www.facebook.com/ostrovskiatelier

Flint

• Skórorób
    Attack Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2016, 01:36:47 01:36 »
Zgadza się. Teraz już wszystko gra :)

penitenziagite

• Skórorób
    Attack Member
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2017, 15:02:57 15:02 »
Podczas wgrywania podmienił mi się album i wgrałam zdjęcia mojej torebki do folderu Tall/Nożowo http://leatherworker.pl/galeria/index.php?/category/133
Jak mogę to wykasować? Nie mogę nigdzie znaleźć tej opcji

Inth

• Administrator
  • Czeladnik
    Attack Member
    • Nowe wzory stempli
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:29:14 12:29 »
zaraz sprawdzę co da się z tym zrobić :)

EDIT: wykasowane. Jest ok ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 13:43:42 13:43 wysłana przez Inth »