31 Lip 21, 12:06 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Przywitanie i ostatnia z prac  (Przeczytany 927 razy)

piatek_m

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Przywitanie i ostatnia z prac
« dnia: Kwiecień 16, 2020, 21:17:07 21:17 »
Witam wszystkich skórorobów :)

Jakieś 2-3 lata temu zacząłem się bawić w szycie skóry po obejrzeniu kilku filmików juchcika i tak w międzyczasie poskładałem trochę narzędzi i różnych rodzajów skóry. Jakoś ostatnio miałem przestój w pracach ze skóry (zrobiłem sobie portfel, paski itp) ale w czasach ostatniej pandemi powstał przymus noszenia maseczek. Na YouTube jest pełno tutoriali i patternów do wycięcia więc postanowiłem zrobić i maskę dla siebie. I wyszła mi taką jak na zdjęciach.

Skóra to chyba 1,5mm, nasmarowana olejem kopytkowym, krawędzie pomalowane farbą do krawędzi orly i gumą tragatantową (najpierw się smaruje gumą czy farbą czy może jedno z nich wystarczy?:) i przetarta woodslickerem. W środku włożony jest filtr z odkurzacza 3 warstwowy, można w minutę spokojnie wymienić. Patrząc na te najtańsze maseczki z fizeliny filtr ten ma napewno większą skuteczność niż najtańsze maseczki ale wirusa i tak nie zablokuje. Hepa3 ciężko dostać za przystępną kwotę.

Pozdrawiam z wyrazami szacunku
Michał

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Orewin

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Odp: Przywitanie i ostatnia z prac
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2020, 21:28:00 21:28 »
Fajna. Ostatnio zastanawiałem się nad jakąś ciekawszą tekstylną maseczką, ale dzięki tobie, chyba sam podobną zrobię ;)

Pawlik16

• Terminator
  • **
    Attack Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2021, 15:29:46 15:29 »
jak się taka maseczka sprawdza w praktyce? nie jest w niej zbyt gorąco?

piatek_m

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2021, 17:59:14 17:59 »
Trochę ciężej niż przez "normalne" maseczki ale wrażenie jakie robi na ulicy sprawia że nie jest to kłopot :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka