28 Wrz 21, 12:14 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: [Stary poradnik] Jak umieszczać zdjęcia na forum  (Przeczytany 5783 razy)

charin

• Administrator
  • Czeladnik
  • Attack: 94
    Defense: 96
    Attack Member
[Stary poradnik] Jak umieszczać zdjęcia na forum
« dnia: Luty 25, 2012, 11:52:01 11:52 »
W związku z trudnościami z umieszczaniem zdjęć przygotowałem krótką instrukcję jak należy to robić poprawnie.
Instrukcję pożyczyłem i zmodyfikowałem z forum www.mruczekkociak.fora.pl

Jak wklejać zdjęcia

1. Zanim wyślecie obrazek, warto rzucić okiem na informację co się wysłać i w jakiej postaci. Powinno być : "obrazy/filmy"
Następnie klikamy klawisz "Browse":

2. Wybieramy obraz, który chcemy wkleić (można wybrać kilka zdjęć poprzez zaznaczanie z wciśniętym klawiszem CTRL lub po prostu zaznaczenie kilku na raz):

Klikamy "Otwórz"

3. Klikamy "Prześlij teraz":

4. Po załadowaniu plików wybieramy z listy direct links, a następnie je kopiujemy:

5. Przechodzimy na stronę forum i w oknie odpowiedzi prawym klawiszem myszy klikamy "Wklej":

6. Następnie zaznaczamy pierwszy link, a potem klikamy IMG

7. Postępujemy tak z pozostałymi linkami

8. Jeśli chcemy sprawdzić jak nasz obraz będzie wyglądał na stronie klikamy "Podgląd".
Po przewinięciu strony do góry zobaczymy formę w jakiej obraz zostanie zapisany na forum.

9. Klikamy "Wyślij".
Gotowe.

Jak zmienić rozmiar obrazka

Obraz możemy przeskalować do żądanych wymiarów dowolnym programem do obróbki graficznej: GIMP, Photoshop, Pixlr lub po przesłaniu obrazu na serwer hostujący.

W ImageShack funkcje dostępne są pod przyciskiem "Opcje Przesyłania / Zmiana rozmiaru obrazu"

Po rozwinięciu listy wyświetla się lista opcji rozmiarów:

Wymiary podane są w pikselach.

Jak widać wszystko zostało ładnie opisane.

Wystarczy, że przed przesłaniem zaznaczy się rozmiar do jakiego chcemy zmniejszyć lub powiększyć obraz.
Polecam ustawiać 800x600 na potrzeby naszego forum
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 23:55:16 23:55 wysłana przez Inth »