07 Paź 22, 05:01 am » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Dzień dobry wszystkim, oraz pytanie laika!  (Przeczytany 491 razy)

Bac

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Dzień dobry wszystkim, oraz pytanie laika!
« dnia: Lipiec 19, 2022, 00:08:30 00:08 »
Przede wszystkim cześć!

Jakiś już mniejszy bądź większy czas kręcę się internetowo wokół wszystkiego związanego ze skórą, jej obróbką, oraz różnymi dziełami z jej wykorzystaniem. Bodajże z tydzień/dwa temu rozmawiając z pewnym znajomym o różnych zainteresowaniach, planach, padł w/w temat. Złożyło się, że posiadał kawałek „jakiejś skóry” i że podrzuci mi to, bo nie ma co z tym zrobić.
On sam w temacie nie jest, i nie jest w stanie mi dokładnie powiedzieć lub wytłumaczyć więcej poza tym, że jest to kawałek skóry.

W ramach reserachu podjąłem się próby określenia co to jest i jak to nazwać. Zakładam, że jest to skóra licowa, delikatna (bydlęca?), z postrzępioną mizdrą na całej powierzchni, ok.2mm grubości, bardzo miękka i całkowicie pozbawiona jakiejkolwiek sztywności, wręcz „szmatowata”. Czymś barwiona, z obserwacji forum oraz kilku innych źródeł wnioskuję, że nie jest to wyprawienie roślinne tylko chromowe. Czy mógłbym poprosić kogoś obeznanego w temacie o potwierdzenie, skorygowanie moich obserwacji?
Zdjęcia wrzuciłem na imgura https://imgur.com/a/PXznd8r