28 Wrz 21, 13:28 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Re: NASZE WARSZTATY  (Przeczytany 24920 razy)

Abe

• Czeladnik
  • Attack: 95
    Defense: 94
    Attack Member
Re: NASZE WARSZTATY
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2013, 13:35:15 13:35 »
Warsztat jak z bajki :)

Leather Roots

• Skórorób
  • Attack: 94
    Defense: 93
    Attack Member
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2013, 18:53:48 18:53 »
@Abe wiesz jak jest. Rok temu brałbym w ciemno, teraz już trochę miejsca brak i się człowiek zastanawia jak poszerzyć terytorium. Kiedyś zamienię jeszcze ten widok za oknem na prawdziwy i będzie komplet :)
Tanio skóry nie sprzedam.

Corn

• Legenda
    Defense: 96
    Attack Member
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2014, 11:39:53 11:39 »
W końcu zorganizowałem sobie własny kąt. Póki co wygląda to raczej ubogo, ale przynajmniej mam miejsce na nowe narzędzia ;P W końcu narzędzi raczej przybywa niż ubywa (parę rzeczy już zamówiłem). Większość rzeczy jest gotowa, pozostają tylko drobiazgi do wykończenia + ew. obniżenie blatu bo teraz jest strasznie wysoko (chciałem dorównać do murka, którego nie dało się obniżyć bo fundament był, w końcu to piwnica).

Na początku był chaos... Tak po prawdzie to nie jest początek. Tam była stara kuchnia kaflowa, której nikt w życiu nie użył (budynek ma ok. 30 lat), więc nawet nie wiem po co ona tam była. Po sprzątnięciu wszystkich rzeczy nagromadzonych na kuchni trzeba się było wziąć za jej wyburzanie. Na zdjęciu już końcowy etap (wyszło 1,5 przyczepki gruzu, sam się zdziwiłem że tak dużo).

Po kuciu trzeba się było wziąć zamurowanie.

W trakcie pracy okazało się, że podłogę by się przydało wymienić (tzn. to się okazało już dużo wcześniej, teraz tylko nadarzyła się ku temu okazja).

Efekt końcowy

Danko

• Skórorób
  • Attack: 93
    Attack Member
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2014, 19:45:37 19:45 »
Narzędzia z lidla?  ;)  

Fajnie mieć takie warsztaty jak Wy. Ja mieszkam w falowcu więc o czym tu marzyć. Nawet w piwnicy nie mam już miejsca. Moje narzędzia wydobywane są wieczorem z szafy kiedy dzieciaki już śpią. Nie narzekam. Może jakiś warsztacik w szafie zamykany czy coś podobnego kiedyś zmajstruję to też się pochwalę.
 :)
PAX

Corn

• Legenda
    Attack Member
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2014, 19:49:35 19:49 »
Te trzy czerwone tak, ale nie polecam. Dziurkaczem ciężko wyciąć oczko bo się przestawia (szczególnie przy skórach 3+ mm), a tych dwóch pozostałych nawet nie używałem jeszcze.

Danko

• Skórorób
    Attack Member
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2014, 09:25:54 09:25 »
Wiem. Mam takie same narzędzia.

Warsztacik fajny sobie zrobiłeś.
PAX

norikum

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 84
    Defense: 86
    Attack Member
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 16, 2014, 22:43:21 22:43 »
Chciałbym - może nie pochwalić się - ale pokazać do czego może doprowadzić determinacja w dążeniu do kultywowania własnej pasji.
To tak dla wszystkich którzy czasem mają chwilę załamania i mówią sobie - po co to wogólę robię i tak nic z tego pewnie nie będzie-  Miałem takie chwile a właściwie praktycznie dobry rok gdzie nie robiłem w skórze wogóle - ale na szczęście mi przeszło... ;)

Tak wyglądał mój pierwszy warsztat - mieścił się w takiej małej skrzyneczce

Potem wiadomo skrzyneczka robiła się z czasem trochę większa aż w końcu trzeba było wynieść się z pokoju do innego pomieszczenia . Nie było łatwo bo pomieszczenie niezbyt duże dzieliłem na magazyn, miejsce do elaborowania amunicji oraz samą niemałą kolekcję broni no i rymarnię .

Niestety nie dało się tak długo - ciągły bałagan i permamentne zagracanie się pomieszczenia skłoniło mnie do poszukania czegoś nowego i padło na wspaniałe miejsce

Po dwumiesięcznej walce z ekipami budowlanymi , elektrykami i innymi takimi problemami udało mi się z tego Mordoru zrobić to

Obiecuję na tym nie poprzestać i Wam wszystkim równierz życzę jeszcze większej niż moja wytrwałości. Jeszcze czas jakiś przedemną ciężkiej pracy - dokonczenie strony itp. Ale potem już z górki będzie :)

Abe

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2014, 00:37:09 00:37 »
Piękny warsztacik.
Nie okłamiesz nas- za determinacją maszeruje kasa :)

Corn

• Legenda
    Attack Member
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 17, 2014, 06:56:43 06:56 »
Kasa i determinacja odgrywają tutaj chyba najważniejszą rolę. Bardzo fajny warsztat, widać że trzeba było dużo pracy (no i kasy też) żeby coś takiego stworzyć.
Ja niestety byłem zmuszony porzucić swój mały warsztat i znowu przenieść się na biurko, ale i tak jest lepiej niż jak zaczynałem.

adniem21

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 17, 2014, 07:55:40 07:55 »
Fajne miejsce tylko jak z ogrzewaniem w zimie?

pw1000

• Doświadczony Skórorób
    Defense: 98
    Attack Member
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2014, 09:38:44 09:38 »
Fajne "gniazdko" do pracy, a i wyposażenie też ladne, aż chce sie pracować, pozazdrościc koledze :P

norikum

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 84
    Defense: 86
    Attack Member
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 17, 2014, 10:11:01 10:11 »
Ogrzewanie na tę zime to będzie piec na przyszły rok planuje dokończyć drugi warsztat który jest obok a dokładnie pomiędzy tym Starym a tym nowym i wtedy połącze to centralnym ogrzewaniem.  Na razie w Starym warsztacie to teraz mam magazyn na skórę i gotowe wyroby oraz suszarnie

wrona

• B.Doświadczony Skórorób
  • Attack: 91
    Defense: 95
    Attack Member
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 18, 2014, 06:21:14 06:21 »
Zazdroszczę Ci warsztatu. Dobre miejsce do pracy to połowa sukcesu. Mam nadzieję, że też kiedyś coś takiego sobie zorganizuje.

Sziva

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 18, 2014, 10:14:35 10:14 »
Warsztat super! Ja się powoli przymierzam do przystosowania biurka na warsztat i wyjścia z nim z kuchni, bo za każdym razem muszę wszystko wyciągać z szafki i chować.

Sziva

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:48:58 09:48 »
No i się doczekałam swojego kąta. Wreszcie wyszłam z kuchni i nie muszę wszystkiego wyciągać z szafki, potem chować, spieszyć się z pracą i zajmować stołu :)