20 Wrz 20, 22:59 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: bezpłatny kurs kaletnictwa  (Przeczytany 38453 razy)

mechant loup

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 95
    Defense: 96
    Attack Member
bezpłatny kurs kaletnictwa
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 12:16:26 12:16 »
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Przemysłu Skórzanego organizuje kurs kaletnictwa w Krakowie
Kurs jednak nie wystartuje, jeśli nie uzbiera się przynajmniej 20 chętnych.
Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do składania podań (żadne dokumenty narazie nie sa potrzebne, jedynie podanie).

Nie jestem pracownikiem szkoły, po prostu chcę brać udział w kursie :)

Wszystko co wiem, to, że:

kurs jest BEZPŁATNY!

nie ma ograniczeń wiekowych (przynajmniej w górę ;))

organizuje go ZSO i Przemysłu Skórzanego w Krakowie

Niestety nie wiadomo jak długo będzie trwał, w jakich godzinach się odbywał itd, ponieważ to zostanie ustalone, jeśli uzbiera odpowiednia ilośc chętnych.

podania należy złożyć do 20 września

kontakt ze szkołą:
12 266 17 74 (sekretariat, nie trzeba wybierać wewnętrznego)

To jedna z niewielu (jeśli nie jedyna) szansa żeby nauczyć się pracy ze skórą, nikt nic podobnego nie organizuje!

charin

• Administrator
  • Czeladnik
  • Attack: 94
    Attack Member
Re: bezpłatny kurs kaletnictwa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2012, 15:11:36 15:11 »
Fajna inicjatywa.

ahaswer

• Skórorób
  • Attack: 93
    Defense: 93
    Attack Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:38:39 20:38 »
wiadomo chociaż w jakim trybie odbędzie się kurs? Jaka liczba godzin?

mechant loup

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:16:34 10:16 »
Niestety nic w kwesti formy i terminów nie wiadomo. Odnoszę wrażenie, że kurs z góry został spisany na straty. Na wymagane 20, jak dotąd, zgłosiło się 5-6 osób. Co mnie nie dziwi, zważywszy na fakt, że o kursie wiedzą chyba tylko sami inicjatorzy. Gdybym nie wydzwaniała uparcie co jakiś czas do szkoły, też bym nic nie wiedziała. Jak tylko się dowiedziałam, zaczełam ogłaszać na paru forach, ale nie mam za bardzo pomysłu jak dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych, zwłaszcza w tak krótkim czasie.  

Tak sobie myślę, że może nawet same telefony zainteresowanych dałyby im do myślenia, że warto działac w tym kierunku, że chętni się znajdą, trzeba to tylko rozgłosić.

sensubezigi

• Skórorób
    Defense: 98
    Attack Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:32:32 11:32 »
Ja niestety mam trochę za daleko do Krakowa :)

Z tymi szkoleniami to tak jest. Kiedyś sam wydzwaniałem po najbliższych placówkach, które ponoć miały w ofercie szkolenia rymarskie. Dowiedziałem się tyle, że aktualnie takich szkoleń nie prowadzą. Zwykle jest tak, że organizują szkolenia wedle zapotrzebowań na lokalnym rynku pracy. Mogliby zorganizować szkolenie rymarskie ale aby takie szkolenie się odbyło musiałbym zebrać grupę minimum 15 osób. To co my tutaj robimy jest zajęciem niszowym. Ma to swoje plusy i minusy . Robimy coś niespotykanego na normalnym rynku niestety najczęściej bywa tak, że sami musimy metodą prób i błędów zdobywać doświadczenie:)

mechant loup

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2012, 13:21:47 13:21 »
Kurs chcieli utworzyć ze względu na duże zainteresowanie w poprzednim roku. Problem tylko taki, że nikomu o tym nie powiedzieli :D A teraz, w parę dni zebrać kilkanaście osób, do tego bez praktycznie żadnych informacji dotyczących zasad i terminów, graniczy z cudem. Próbować jednak zawsze trzeba.

Metoda prób i błędów jest niezastąpiona, ale z drugiej strony po co wyważać otwarte drzwi ;) Zakładam też, że szkoła przemysłu skórzanego dysponuje dodatkowo jakimś sprzętem (nawet jeśli leciwym), w który nie każdy amator ma możliwość inwestować.
Ja osobiście chciałam iść na przyuczenie do kaletnika (i/lub do rymarza, bo najchętniej ogarnęłabym obywie dziedziny) i już nawet prowadziłam rozmowy z cechem, ale najpier przepisy, a później UP podcięły mi skrzydła.  To chore, żeby dorosły nie mógł w świetle przepisów przyuczyć się do zawodu z własnej inicjatywy. A ponoć płaczą, że zawody rzemieślnicze umierają...

sensubezigi

• Skórorób
    Defense: 98
    Attack Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:31:40 15:31 »
Chciałbym mieć szkołę w okolicy, która oferuje takie szkolenia. U mnie nie w cechu nie znają żadnych rymarzy :) Jest jeden kaletnik ale skory do pomocy. Moja dziewczyna chciała się przyuczyć u lokalnego kaletnika ale nie bardzo mu się to widzi. Mają rodzinny interes nie chcą przyuczać obcych.  Żyjemy w małym mieście i pewnie boją się, że konkurencje chce im zrobić :D Miejscowy szewc również nie był skory do pomocy. Nie to nie, damy sobie radę inaczej :)

Arkadesh

• Nowicjusz
  • *
    Defense: 94
    Attack Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:47:35 17:47 »
W poniedziałek dzwonię - spora szansa na 2 dodatkowe osoby, choć to zależy od terminów.

mechant loup

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2012, 22:38:23 22:38 »
Rewelacja :) Nawet jeśli by nic z tego nie wyszło, to i tak będzie to znak dla szkoły, że zainteresowanie jest :)

Ludzie chcą się uczyć, żeby mieć fach w ręku, a nie na kolejnego filozofa, a tu guzik. Wszędzie szkolenia na kosmetyczki i ekonomistów, ale żadnych rzemieślniczych, a ludzie z Warszawy jeżdżą do kaletnika do Białegostoku  :lol:

Corn

• Legenda
    Attack Member
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:24:37 11:24 »
Ech też bym chętnie się na taki kurs pisał, ale niestety Kraków to za daleko jak dla mnie. Może gdyby to był jakiś kurs weekendowy (tzn. kilka weekendów) to dało by radę, ale to też niepewne :/

Jackas

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 61
    Defense: 64
    Attack Member
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2012, 13:17:12 13:17 »
Jeżeli kurs odbędzie się PO nowym roku, to także był bym chętny. Obecnie nie ma mnie w polsce.

Arkadesh

• Nowicjusz
  • *
    Defense: 94
    Attack Member
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2012, 10:19:58 10:19 »
Dzwoniłem dziś, zapisałem się, pani w sekretariacie powiedziała, że spora szansa, że się kurs odbędzie. Pozostaje trzymać kciuki (i szukać kolejnych chętnych).

Gevar

• B.Doświadczony Skórorób
    Defense: 97
    Attack Member
    • https://www.facebook.com/pages/Krasnoludzka-Faktoria/227729167300394
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2012, 10:37:14 10:37 »
kurde no pokusiłbym się na te 150km, mi jedynie praca na 3 zmiany przeszkadza, tak to bym się zapisał :(

mechant loup

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2012, 15:48:21 15:48 »
Byłam dzisiaj w szkole i dowiedziałam się, że szanse na kurs są coraz większe (jak pisał Arkadesh). Dzwońcie i się zapisujcie, nawet jeśli nie macie pewności czy później będziecie mogli chodzić. Najważniejsze żeby kurs wystartował. Kurs jest bezpłatny, nie kończy się żadnym egzaminem. Ponoć nawet jeśli później jakaś część się wykruszy (przecież mało kto ma ten komfort, że nie znając terminu może się ze 100% pewnością zdeklarować) kurs nie zostanie przerwany, a jeśli kurs się odbędzie to  wzrastają szanse na to, że będą też kolejne.  A propos terminu, nie jest to wiążące, ale najprawdopodobniej zajęcia będą odbywać sie wieczorammi lub w weekendy (120 godzin).
Dostałam również informację od pani dyrektor, że liczą się głownie pisemne "podania" (podpisana kartka z nr telefonu). Może można listem podesłać?
Najważniejesze, że podania nie oznaczają, że jest się już zobowiązanym i nie ma odwrotu ale ogromnie zwiększają szansę na start kursu (czyli warto werbować nawet tych nie do końca przekonanych).

A tak w ogóle to w szkoła jest kameralna i panuje w niej bardzo przyjazna atmosfera :)

Gevar

• B.Doświadczony Skórorób
    Defense: 97
    Attack Member
    • https://www.facebook.com/pages/Krasnoludzka-Faktoria/227729167300394
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:11:45 09:11 »
jesli byłoby to w weekendy to jak najbardziej bym się pisał.