22 Wrz 19, 13:58 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Oprawa Biblii  (Przeczytany 416 razy)

Corn

• Legenda
  • Attack: 95
    Defense: 96
    Attack Member
Oprawa Biblii
« dnia: Maj 08, 2014, 10:56:52 10:56 »

TaLLL

• Doświadczony Skórorób
    Defense: 91
    Attack Member
Re: Oprawa Biblii
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2014, 18:52:13 18:52 »
Bardzo fajne tłoczenie i jego kolory, podoba mi się ten efekt. Napisy na tej "zakładce" też nieźle wyglądają.
Nie mam doświadczenia w takiej plecionce, ogólnie równa i dokładna, poza kilkoma miejscami, nie wiem, czy tak miało być.
Kiepsko natomiast wygląda nierówne szycie na tym pasku do zamykania i coś co wygląda jak rozpłaszczone supełki.

Pozdrawiam

Corn

• Legenda
    Defense: 96
    Attack Member
Re: Oprawa Biblii
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2014, 19:54:53 19:54 »
Te kilka miejsc to łączenia. Sam pierwszy raz robiłem oplot z rzemienia i do tego od razu rzuciłem się na potrójną pętelkę.
Jeśli chodzi o szycie to Samo w sobie jest równe, to inne rzeczy sprawiają, że tak wygląda. Przede wszystkim to, że otwory w tabliczce były za małe. Mocno przeliczyłem się przy podawaniu ich rozmiaru klientowi, który zamawiał tabliczkę  grawera. Koniec końców musiałem użyć innej nici bo slam się po prostu nie mieścił. Do tego w tym miejscu ramka ze skóry jest wąska co też ma wpływ na wygląd całości.
Projekt był dosyć ciężki dla mnie. Teraz na pewno zrobiłbym to lepiej. Niestety nie miałem czasu żeby coś zmienić bo te wszystkie rzeczy wyszły w trakcie pracy, a produkt trzeba było odesłać do klienta.