19 Paź 19, 11:19 am » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Skóra naturalna na start  (Przeczytany 79 razy)

ironvip

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Skóra naturalna na start
« dnia: Wrzesień 16, 2019, 08:38:21 08:38 »
Cześć,

nowy i zielony w temacie. Czytałem forum i dalej zastanawiam się jaką skórę kupić na swój pierwszy portfel. Chciałbym żeby był jak najcieńszy.

Znalazłem na allegro coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/skora-naturalna-brazowa-licowa-bydleca-miekka141-7858153137?item=7858153137

EDIT: Dowiedziałem się, że jest to skóra obrabiana chromowo - dlaczego nie dlaczego tak i jak wybierać grubości zarówno jednej jak i drugiej ?

ale po zdjęciach wydaje mi się, że będzie za miękka skóra ?

Ogólnie jest jakaś wstępna zasada co do wyboru skóry ? Od czego zacząć wyroby ? Pasków małych torebek, portfeli itp ?

Dzięki wszystkim z góry za pomoc ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2019, 08:42:45 08:42 wysłana przez ironvip »

penitenziagite

• Skórorób
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Odp: Skóra naturalna na start
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2019, 19:46:20 19:46 »
Cześć
Są portfele i są portfele – jaki styl portfeli Cię interesuje? Chcesz szyć ręcznie czy maszynowo?
Skóra z linka to skóra tapicerska albo odzieżowa – będzie mięciutka, bez żadnego usztywnienia nie będzie miała walorów "konstrukcyjnych". Z tego zrobisz co najwyżej sakiewkę, szyje się to podobnie jak tkaninę, na maszynie do szycia.
Jeśli interesuje cię portfel, gdzie pojedyncza warstwa skóry będzie trzymała kształt to weź skórę garbowaną roślinnie (najpopularniejsza na tym forum). Szyje się ją ręcznie albo na ciężkiej przemysłowej maszynie do szycia. W sklepach mikasklep.eu i juchcik.pl możesz kupić na początek małe kawałki i zrobić np. prosty portfel na karty. Na początku wyzwaniem będzie nauka szycia.

Poczytaj sobie forum, dużo informacji już tu jest!

Powodzenia :)