23 Sty 20, 07:14 am » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Witam - wątek do przywitań  (Przeczytany 21429 razy)

Fibi

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Odp: Witam - wątek do przywitań
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 22, 2019, 16:54:08 16:54 »
Witam wszystkich forumowiczów jestem nowym zapaleńcem w tym hobby i mam nadzieję że szybko mi się to nie znudzi, a w szczególności że trafiłem na tak zacne forum :)

danusia560

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 09, 2019, 21:48:17 21:48 »
Dzień dobry, rozgoszczę się troszkę , poczytam, popodziwiam, pouczę .

drapihrust

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 21, 2019, 17:54:08 17:54 »
Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum !
Mam na imię Piotr.
Postanowiłem ożywić swoje życie i małymi kroczkami oswajać fach rzemieślniczy dotyczący skór ogólnie mówiąc.
Jeden z dziadków (niestety nie miałem okazji poznać za życia) był szewcem i szył buty od A do Z.
Pamiętam, jak za "gówniarza" podbierałem ojcu pozostałości skór i skaju i wykonywałem (technika pozostawia dużo do życzenia - zazwyczaj owijka :) ) pokrowce na różne rzeczy...noże, strzały, drewniane pistolety...
Teraz człowiek zatęsknił do tych czasów i zapragnął znowu coś uszyć...kilka pokrowców na siekiery, noże, saperkę, żonie prostą torbę itp...
Zaczynam od zupełnego zera, znalazłem po dziadku tylko kilka narzędzi, które wyglądają jak z epoki średniowiecza, nadjedzone zębem czasu...., wiec kompletuje potrzebne narzędzia, pierwszą pozycją, którą zakupiłem jest literatura Kaletnictwo JÓZEF WILHELM CHRIST Podrecznik technologii dla zsz...
Zaznaczę przy tej okazji, że interesuje mnie wyłącznie ręczne szycie i mam taką cichą nadzieję, że obecność na tym forum podtrzyma moją motywację do być może nowej /starej pasji.
Pozdrawiam i liczę na szczere, konstruktywne podpowiedzi jeśli nadejdzie taka konieczność.
 ;)

jolo

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Cześć!
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 22, 2019, 16:03:44 16:03 »
Cześć!

Mam na imię Kamil i jestem tutaj nowy. O kaletnictwie myślę od dawna, ale nigdy nie mogłem się zebrać, żeby jakoś zacząć z tym tematem...

Wiem, że na forum pewnie wszystko jest, ale gdyby jakaś dobra duszyczka mogła zarzucić jakimś dobrym poradnikiem na początek, to byłbym wdzięczny :)

Robótki ręczne są mi ogólnie znane. Jestem modelarzem od ponad 20 lat. Zawsze chciałem robić meble, ale nie stać mnie na odpowiednie narzędzia. Uwielbiam galanterię skórzaną, dlatego chciałbym się kiedyś spróbować w robieniu pasków i portfeli ;)

el_santo

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 25, 2019, 17:24:29 17:24 »
Cześć wszystkim.

urf

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Cześć
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 16, 2019, 20:45:44 20:45 »
Cześć mam na imię Paweł i chciałbym zacząć przygodę z robieniem pasków do zegarków mam nadzieje że to forum umożliwi mi realizację mojego marzenia. Pozdrawiam

Brybon

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 21, 2019, 14:51:03 14:51 »
Witam  :D

Lasted

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 18, 2019, 14:14:45 14:14 »
Cześć, jestem tu nowy. Moje pierwsze zetknięcie z pracą w skórze było jakoś dwa lata temu na warsztatach organizowanych w Gdańsku. Zrobiłem wtedy skórzany card holder.
Rok później próbowaliśmy rozkręcić coś skórzanego w mojej dawnej firmie. Skończyło się na kilku bransoletach.
Teraz po roku wracam do tematu. Zakupiłem trochę własnych narzędzi od chińczyków. Na początek powinno wystarczyć.

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale od razu spytam czy znajdzie się w Gdańsku ktoś kto pracuje w skórze i szuka kogoś do: pomocy w warsztacie/nauki/terminowania etc.?

Neskel

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Nowy na forum, nowy w skórze
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 19, 2019, 14:11:36 14:11 »
Cześć wszystkim.
Robieniem w skórze zająłem się dwa lata temu. Potrzebowałem kołczana na strzały, wpadło mi w ręce trochę grubej licówki to postanowiłem spróbować. Skończyło się na nowej pasji.  :D  Na forum zajrzałem przede wszystkim z chęci podszkolenia się, bo mimo, że mam już kilka projektów na koncie to świadom jestem, że ledwo liznąłem tematu.
Druga sprawa to dostęp do materiału. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, chciałbym robić więcej, ale koszty za skórę jakie obecnie ponoszę trochę odstraszają.
Mam nadzieję, że znajdę tutaj sposobność do rozwoju, a może nawet sam komuś pomogę w miarę skromnych możliwości.

Pozdrawiam.

jukos60

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Nowy...
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 29, 2019, 08:56:21 08:56 »
Dzień dobry wszystkim forumowiczom, mam na imię Jurek, moje zainteresowania bardziej oscylują wokół prac z metalu. Pewnie zdziwicie się, co w takim razie ja tu robię? Dla mnie skóra, wyroby ze skóry kojarzą się z elegancją, szykiem, charakterem, mocą, klasą. Połączenie jej cech ze stalą tworzy nowy produkt o niesamowitym wyglądzie. Skóra dla stali, to tak jak biżuteria dla kobiety. Ponieważ nie mam doświadczenia w pracach ze skórą postanowiłem zarejestrować się na forum i skorzystać z Waszej bezcennej wiedzy. :)

pw1000

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 93
    Defense: 98
    Attack Member
Odp: Nowy...
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 29, 2019, 20:09:19 20:09 »
 :)Witaj

broda321

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Nowy - fantazja
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 02, 2019, 15:33:46 15:33 »
Hej. Jestem caliem nowy w temacie skór. Marzy mi sie jednak wykonywanie proatych skorzanych rzeczy do gier fantazy i LARPow

Kliw

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Nowiutki ;)
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 04, 2019, 23:08:07 23:08 »
Witam serdecznie , poczytam , a jak czegoś nie znaje to zapytam .

Vadmae

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
Witam! Pierwsze kłody pod nogi 😊 pomocy!
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 16, 2019, 10:01:18 10:01 »
Witam wszystkich!
Od pewnego czasu w ramach hobby sprawdzam dłubię sobie w skórze, natrafilem na pierwszy problem którego nie potrafię wyjaśnić, mianowicie mam wrażenie, że jeszcze mi się acrylic resolene który nalozylem (kładłem 3 cienkie warstwy dla dobrego zabezpieczenia), przez co pojawiają się matowe plamy.

Dołączam zdjęcia, czy ktoś bardziej doświadczony mógłby wyjaśnić mi co się dzieje, strona zewnętrzna wygląda jak nowa :( Proszę nie zwracać uwagi na jakość szwów, krawędzi o rowkow, dopiero się uczę 😊😊

Pozdrawiam!

Damianokad

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
witam
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 20, 2019, 18:31:45 18:31 »
cześć czy to forum Żyje bo ciężko znaleźć żyjące