26 Paź 20, 23:27 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Punisher  (Przeczytany 1395 razy)

Zagończyk

• Czeladnik
  • Attack: 96
    Defense: 97
    Attack Member
Punisher
« dnia: Sierpień 18, 2015, 18:47:09 18:47 »
Mały, dwukolorowy :)

furgon

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 95
    Defense: 93
    Attack Member
Re: Punisher
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2015, 22:48:56 22:48 »
Fajna czerwień.  Co to za farba?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Zagończyk

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2015, 00:57:07 00:57 »
Zwykłe Toledo :)

sevender

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:55:30 10:55 »
Chyba się skuszę na to toledo bo całkiem fajnie wygląda :)

SqLeatherwork

• Administrator
  • Czeladnik
  • Attack: 348
    Defense: 276
    Attack Member
    • http://www.sqleatherwork.pl/
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2015, 13:53:10 13:53 »
Warto szczególnie nakładane z aero.

smurv

• Czeladnik
  • Attack: 93
    Defense: 95
    Attack Member
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2015, 16:33:40 16:33 »
Ty robiłeś cokolwiek z krawędziami ?

sevender

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2015, 17:21:47 17:21 »
areo z jakiej dyszy SQ ?

Zagończyk

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2015, 01:29:47 01:29 »
Krawędzie, krawędzie, magiczne krawędzie... Uwielbiam. Można zrobić arcydzieło (oczywiście nie nazywam moich prac arcydziełami) a zaraz pojawi się tekst "ee, krawędzie". Albo przeciwnie, zrobi się badziew ale wypolerowany z boku i zaraz "oooo ja, jaka krawędź!".

Zrobiłem tyle ile uznałem za konieczne. Nie uważam magicznych krawędzi za najważniejszy element, żeby poświęcać mu więcej czasu niż reszcie roboty.
Przyjmuję do wiadomości, że co niektórzy pierwsze co widzą to krawędzie i krawędzie są dla nich wyznacznikiem wszystkiego, począwszy od walorów estetycznych a na użytkowych skończywszy, a każdy wyrób nie jest niczym więcej tylko nośnikiem zajebistych krawędzi, ale nie podzielam tego stanowiska.

smurv

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2015, 07:34:34 07:34 »
Niepotrzebnie się ekscytujesz. Robisz produkt z czasów obecnych a nie jakieś historyczne... Portfel codziennego użytku, a krawędzie wyglądają jakby były w ogóle nie tknięte po malowaniu i sam wiesz że są one szorstkie i nieprzyjemne. Idea, przekonanie okej możesz mieć inne niż inni iść pod prąd itp, sam to robię zbyt często. Tylko że samochodu nikt nie sprzedaje bez lakieru.

No chyba że to dla Ciebie to powiedz od razu, i nie zwalajmy tego na lenistwo ;).

Zagończyk

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:04:00 09:04 »
Tak jak napisałem - zrobiłem tyle ile uznałem za potrzebne. Krawędź nie jest szorstka. Nie musi być na lustro wypolerowana, żeby nie była szorstka.

A fetysz krawędzi na mnie działa jak płachta na byka. Ostatnio np. Sziva zrobiła fajny pasek, z fajną klamrą z odzysku, ze świetnie dopasowanym do niej wzorkiem, użyła pierwszy raz złotej farby, a jaki komentarz na pierwszym miejscu? "Jak robisz krawędź?"... No sorry, ale mi ręce opadają.

to niech opadają... byłem Ciekawy to zapytałem

a tak btw to komentarz na pierwszym miejscu był że super wyszło...

smurv

• Czeladnik
    Attack Member
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:34:24 09:34 »
Pytanie o to jak się robi krawędzie to jedno, bo chyba po to jest forum by się od siebie uczyć i podpatrywać. Inną kwestią jest to czy to się w ogóle to robi czy nie. Nie obraź się ale po zdjęciach wygląda tak ja u mnie surowa krawędź po malowaniu, niczym nie wykańczana. A jeśli chodzi o pracę ze skóra jest to podstawowa i jedna z trudniejszych rzeczy, i najbardziej pracochłonna. Odpowiedz sobie sam na pytanie czy Ty umiesz to robić, czy po prostu tego nie robisz i mówisz że to specjalnie tak.

Jesteś tutaj od dawna, przy tak dobrze prowadzonym szyciu jak na tutejsze standardy, brak ładnych krawędzi można tłumaczyć tylko sam wiesz czym... ;)

SqLeatherwork

• Administrator
  • Czeladnik
  • Attack: 348
    Defense: 276
    Attack Member
    • http://www.sqleatherwork.pl/
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2015, 10:06:45 10:06 »
Pieprzenie, większość ludzi nawet nie wie że można wypolerować krawędź, robienie tego na siłę np, przy hurcie jest totalną stratą czasu, i mam klientów którzy z góry chcą żeby było odcięte jak od topora. Do tego wymuskana krawędź zrobiona na lustro nie do wszystkiego pasuje. Jak dla mnie nie ma co robić gówno burzy, bez zrobionej krawędzi wygląda estetycznie i ładnie bo cała reszta idealnie współgra z produktem jak by ja wypolerować i pomalować nie było by tak dobrego efektu warstw kolorystycznych.

Mi się podoba, ale każdy może sobie zrobić inaczej i nie ma z tym problemu.

Co do aero to nawet nie wiem jaka dysze mam, bo mam jakieś najprostsze aero za 20zł.  Mam tez takie za 2000zł ale szkoda mi go na toledo.