Ogólnie o leatherworku > Dyskusja ogólna

Zbieramy pytania do Q&A

(1/3) > >>

Inth:
Witajcie

każdy kiedyś zaczynał i każdy czuł sie nie lada skonfundowany czytając o rożnych technikach i sposobach,
o tym czy to na to czy odwrotnie itd. Chcielibyśmy stworzyć wątek w którym odpowiemy na 20 najczęstszych pytań, które nurtowały was kiedy zaczynaliście ew wciąż nurtują. Celem tej akcji nie jest podanie na tacy jedynego ultimate poradnika jak robić, ale zmniejszenie lekkiego chaosu, który ma prawo pojawić sie w głowie początkującego skóroroba po przeczytaniu wielu rożnych postów z forum.

no to do dzieła :) podzielcie sie swoimi pytaniami.

White_Wolf_PL:
Jak bardzo moczycie skórę do stempli, wyrzynania obrazków ?
Na YouTube jest sporo filmów, jedni moczą całą skórę, inni tylko gąbka zwilżają . Jakie są skutki przedawkowania wody? Jakie skóry (świńskie, bydlęce,kozie, egzotyczne), jak i ile moczyć do zdobienia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

sebastian.plum:
1. Jaki rodzaj, typ, grubość skóry na co;
2. Kolejność kładzenia chemii przy zwykłej obróbce skóry oraz przy modelowaniu z lakierowaniem całej skóry i malowaniu poszczególnych elementów;
3. Narzędzia podstawowe do obróbki i do modelowania oraz (uwaga gówno-burza) zalecanie mniej lub bardziej (żeby nie powiedzieć które lepsze od których)
4. Sposoby barwienia skóry;
5. jak sobie przypomnę to dopiszę ;)

Corn:
@sebastian.plum odpowiadając na Twoje pytania można by kilka książek napisać ;p

antikviteter:
@corn - racja. Z tym, że to na pytania nieparzyste nie ma jednej, ani - tym bardziej - dobrej odpowiedzi. Parzyste są jak najbardziej ok. O kolejność nakładania i sposoby farbowania / przygotowania skóry non stop ktoś pyta. Często widzę też, ze nowe osoby mają problem z tym, gdzie w ogóle kupić skórę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej