14 Gru 19, 15:06 pm » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Dobór koloru nici do koloru skóry  (Przeczytany 461 razy)

marp

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Dobór koloru nici do koloru skóry
« dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:43:04 08:43 »
Oczywiście to najczęściej kwestia indywidualnych preferencji i zależy od wielu czynników. Zastanawiam się jednak czy dobierając kolor nici do skóry kierujecie się jakimiś zasadami. Chodzi mi głównie o dwie sytuacje:
1. szew kontrastujący z kolorem skóry
2. nić dobrana kolorystycznie do skóry

Mi osobiście bardziej podobają się szwy kontrastujące. Z tego co wytyczałem to np. w kwestii pasków do zegarków stosowanych w celach formalnych zaleca się kolor nici dopasować, natomiast w przypadku zegarków bardziej sportowych szew może być kontrastujący.

Zatem czy poza fantazją klienta i/lub twórcy istnieją jakieś "dobre praktyki/zasady", którymi można by się kierować ?

Zapraszam do tej luźnej dyskusji :).

Marianov

• Czeladnik
  • Attack: 49
    Defense: 58
    Attack Member
Odp: Dobór koloru nici do koloru skóry
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:32:01 22:32 »
Osobiście stosował bym metodę "klient nasz pan", w końcu on będzie nosił ten pasek i jemu m się podobać.

MarcinB

• Doświadczony Skórorób
    Attack Member
    • Sklep dla skórorobów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:04:55 12:04 »
dokładnie tak :), projekt może się Tobien nie podobać jednak to klient będzie nosił i zamawia handmade żeby pod siebie mieć robione. Też uważam, że lepsze są szwy kontrastujące - jednak też nie zawsze ten szew robimy. Często jak pasek ma tylko przeszycie przy uszach to jest szew kontrastujący tak jak zauważyłem po pracach. Na czasocholikach jesteś - tam można pooglądać trochę pasków w tym stylu.
Skóry garbowane roślinnie, chromowo. Skóry egzotyczne

http://mikasklep.eu/

marp

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:25:16 13:25 »
Oczywiście, zrobić to co klient chce jest najłatwiej. Jednak z doświadczenia (w trochę innej branży) wiem, że klient nie zawsze dokładnie wie co chce i trzeba mu trochę doradzić, aby nie popełnił gafy. I wtedy, pomagając mu w wyborze, warto podać sensowne argumenty dlaczego powinno być tak a nie inaczej :).

Również w momencie, gdy planujemy wstawić jakieś gotowe przedmioty do oferty (np. dostępne od ręki na szybki prezent). Musimy coś klientowi "zaproponować".

MarcinB

• Doświadczony Skórorób
    Attack Member
    • Sklep dla skórorobów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2018, 14:40:58 14:40 »
jak ma się wyróżniać i być jako propozycja to warto jednak robić z kontrastującą nicią, bo pod kolor to łatwo sobie wyobrazić ;)
jesli chodzi o wyobrażenie sobie to pewna firma zrobiła coś niesamowitego :), masz tu milion skór do wyboru koloru nici itd i wszystko wizualizuje

https://custo.abpconcept.paris/php/index.php?language=en-US
Skóry garbowane roślinnie, chromowo. Skóry egzotyczne

http://mikasklep.eu/

marp

• Nowicjusz
  • *
    Attack Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:45:16 07:45 »
Mimo, że w rzeczywistości to wygląda zawsze trochę inaczej to i tak bardzo fajne narzędzie :) Dziękuję za link - trochę się już pobawiłem :).

Marianov

• Czeladnik
  • Attack: 49
    Defense: 58
    Attack Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2018, 14:08:37 14:08 »
To zrób kilka wzorów, kontrast, nie kontrast i wtedy się powinien zdecydować, chociaż z doświadczenia wiem że często płeć piękna mimo wyboru nie może się zdecydować i Ty musisz za nią to zrobić ;)