19 Paź 19, 11:19 am » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Przechowywanie/Magazynowanie skóry roślinne garbowanej  (Przeczytany 145 razy)

drapihrust

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Przechowywanie/Magazynowanie skóry roślinne garbowanej
« dnia: Wrzesień 25, 2019, 08:42:04 08:42 »
Witam
To mój drugi temat i założyłem go, gdyż nie znalazłem takich informacji lub były one wybrakowane. Właśnie zakupiłem swój pierwszy kawałek skóry ( dzięki współpracy Pana MB 😉 i teraz kwestia odpowiedniego przechowywania kawałków/ płatów/ calych blamow.
Na ta chwilę wszystko trzymam w domu, narazie nie palone ale za niedługo ruszy okres grzewczy. Temp. Max dochodzić będzie ok 20-23 po południu i wieczorem i 18-19 nova i rano. Otoczenie raczej suche bez nadmiernej wilgoci, ubrania suszone w suszarce. Ile mogla by przebywac skora w takich warunkach, czy kednak to zabojstwo dla takiej skory. Innym miejscem może być kuchnia polowa wykończona, płytki na podłodze i scianach temp. W zimie spada tam do ok. 0"C. Woda nigdy tam nie zamarza postawiona blisko okna.
Szukałem informacji w czeluściach Internetu i kilka informacji udaje się odszukać i tak jak znalazłem optymalne warunki jakie powinny być spełnione powinny być...
- zwinięte w rulon rozkładane minimum 10 cm nad podłogą
- wilgoć powietrza poniżej 70 %
- optymalna temp od 5-15 %
- jeśli na stołach to aby nie było zbyt wielu warstw na sobie, zapobiega to sklejaniu i ułatwia oddychanie
-optymalnie było by rozwodzić luźno na Koźle
- przykryte oddychajacym materiałem aby nie nabieraly kurzu
- pomieszczenie w którym nie spodziewamy się gryzoni
-uważać na wszelkiego twarde przedmioty aby nie uszkodzić materiału

Prosze mi doradzić które z tych miejsc było by lepsze na magazynowanie skóry, np kupię kawałek i nie wykorzystam połowy i ma ona sobie poczekać do kolejnego projektu A w między czasie zakupie kolejną.
 Jeśli zwijać to licem do środka czy na zewnątrz.
Jeśli ktoś doswiadczony ma inny pogląd lub chcialby dodać coś od siebie to bardzo proszę i zachęcam o wpisywanie w tym temacie w celu ujednolicenia informacji.
Pozdrawiam