Ogólnie o leatherworku > Dyskusja ogólna

Jednolity kolor przy farbowaniu skóry

(1/1)

Zuzu0006:
Cześć! Potrzebuje zafarbować skórę (roślinna kozia) na kolor brązowy. Wszystko byłoby okej gdyby nie to, że po aplikacji farby i po całkowitym wyschnięciu, kolor skóry wychodzi bardzo niejednolity. W niektórych miejscach są prześwity, no po prostu nie jest to równy kolor. Widziałam na wielu filmikach że inni też otrzymują taki efekt, przeważnie jednak jak farbują większe kawałki. Ja natomiast potrzebuje koniecznie jednolitego koloru na dosyć małych elementach.

Używam obecnie farb Eco-Flo tych zwykłych Leather Dye 132 ml. Czy da się nimi uzyskać efekt taki jaki oczekuje? Może inne farby będą prostsze w uzyskaniu równomiernego koloru? Proszę o pomoc bardziej doświadczonych niż ja, co mogę zrobić

prohazka:
Czy skóra przed farbowaniem została odtłuszczona? to może być przyczyna, że farba "nie łapie".

Jeśli kawałki są małe, to najlepszym rozwiązaniem jest farbowanie zanurzeniowe w jakimś pojemniku.

Zuzu0006:

--- Cytat: prohazka w Styczeń 07, 2020, 19:17:09 19:17 ---Czy skóra przed farbowaniem została odtłuszczona? to może być przyczyna, że farba "nie łapie".

Jeśli kawałki są małe, to najlepszym rozwiązaniem jest farbowanie zanurzeniowe w jakimś pojemniku.

--- Koniec cytatu ---

Nic szczególnego nie robiłam ze skórą przez jej zafarbowaniem. Może faktycznie odtłuszczenie i przygotowanie skóry do farbowania coś by pomogło. Jak zatem odtłuścić kawałek skóry który chcę zabarwic? Właśnie przed chwilą na małym eksperymentalnym kawałku skóry przetestowałam metodę zanurzenia w barwniku i zobaczymy co będzie jak wyschnie, na razie wygląda nieźle. Niestety nie mogę jednak zanurzyć wszystkich elementów moich mini skórzanych wyrobów, ponieważ niektóre elementy są klejone takim klejem, który rozpuszcza się w wodzie, więc takie zanurzenie niestety w tym wypadku by nie przeszło  :-\

prohazka:
Farbowanie powinno być pierwszym etapem, potem klejenie i cała reszta, to tak na przyszłość ;)

Zanurzanie daje kolor najbardziej jednolity.

Do odtłuszczania są albo specjalne preparaty, np. juchcik.pl/pl/p/Zmywacz-Fiebings-Deglazer-118ml/762

jest ich masa, w każdym przedziale cenowym, lub aceton, ale aceton, jak wiesz, jest mocno inwazyjny, więc ostrożnie

Zuzu0006:

--- Cytat: prohazka w Styczeń 07, 2020, 21:28:38 21:28 ---Farbowanie powinno być pierwszym etapem, potem klejenie i cała reszta, to tak na przyszłość ;)

--- Koniec cytatu ---

Pewne elementy muszą obkleić bardzo cieniutką i elastyczną skórą, niestety po nałożeniu farby, skóra trochę sztywnieje i nie jest już tak łatwo ją formować.

Co do preparatu do odtłuszczania - również zaopatrzę się w niego przy kolejnym zamówieniu na Juchciku. Bardzo dziękuję za pomoc  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej