03 Gru 20, 07:52 am » Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

LeatherworkER

Autor Wątek: Maszyna Łucznik 466  (Przeczytany 116 razy)

mieszkowojtczak

• Nowicjusz
  • *
  • Attack: 100
    Defense: 100
    Attack Member
Maszyna Łucznik 466
« dnia: Listopad 15, 2020, 17:42:37 17:42 »
Witajcie

Od mojej Babci (kaletnik) otrzymałem taka oto maszynę. Jest sprawna ale długo już nie była chyba używana.

Przede wszystkim chciałbym zafundować jej serwis ale kompletnie nie wiem kto się tym zajmuje i jaki to może być koszt. Podpowiecie mi gdzie takich miejsc szukać w okolicach Zielonej Góry ew. Lubań?

I drugie dość istotne pytanie. Czy tą maszyną będę mógł szyć w skórze? Do jakiej grubości? Czy wymaga ona jakiegoś "tuningu"?

Pamiętam że Babcia niejedna torebkę na niej uszyła ale kompletnie nie wiem jakiej grubości to były skórki.

Jestem w temacie maszyn kompletnie zielony. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

pw1000

• Doświadczony Skórorób
  • Attack: 93
    Defense: 98
    Attack Member
Odp: Maszyna Łucznik 466
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2020, 20:34:57 20:34 »
Ta maszynka, bez "tuningu" poradzi sobie ze skórami miękkimi do 2/2,5 mm bezproblemowo, nićmi stylonowymi (do skór) 60/80. To także należy sprawdzić na konkretnej skórze i ustawić maszynę-dobrać grubość igły i nici. Maszyny tego modelu poddaje się "tuningowi", ale to już samodzielnie w necie.